Novinky

Vláda schválila „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ II! Žádat o něj bude možné začátkem listopadu

„Ošetřovné“ za dobu zavřených škol dostanou i osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Návrh ministerstva průmyslu a obchodu schválila vláda. Podpora bude určena lidem, kteří nemohou kvůli péči o dítě do 10 let nebo hendikepovaného člověka vykonávat svou hlavní výdělečnou činnost. Podpora bude ale nižší než na jaře a žádat o ni mohou OSVČ až začátkem měsíce listopadu.

Více

Poslanci schválili obnovení kompenzačního bonusu pro OSVČ

Poslanci v rámci zrychleného jednání v pondělí 26. 10. 2020 schválili obnovení kompenzačního bonusu ve výši 500 korun denně pro OSVČ a společníky malých s.r.o., kteří museli zavřít své provozovny nebo jinak zásadně omezit dosavadní podnikatelské aktivity. Návrh v nejbližších dnech projedná Senát a podepíše prezident, poté začne Finanční správa přijímat první žádosti.

Více

Podávání žádostí v programu COVID - Kultura II spuštěno!

Od čtvrtka 22. 10. 2020 mohou podnikatelé v kultuře zasažení vládními opatřeními proti šíření nového typu koronaviru podávat na Ministerstvu průmyslu a obchodu žádosti ve druhé výzvě programu COVID – Kultura. Na ten je vyčleněno celkem 750 milionů korun. O podporu je možno žádat elektronicky přes informační systém.

Více

MPO zveřejnilo druhou výzvu k programu COVID – Nájemné

Ministerstvo průmyslu a obchodu (dále jen MPO) zveřejnilo druhou výzvu programu COVID - Nájemné. Žádosti mohou podnikatelé dotčení vládními opatřeními, která mají za úkol zamezit nekontrolovanému šíření nového typu koronaviru, podávat od 21. října 2020 do 21. ledna 2021.

Více

Vláda schválila krizové ošetřovné: Rodiče dostanou méně, ale pobírat ho mohou po celou dobu uzavření škol

Scénář z jara se opakuje a školy (vyjma těch mateřských) zůstávají od středy 14. 10. 2020 opět zavřené. Spousta rodičů tak muselo opakovaně řešit, jak to udělat, aby školáci nebyli doma sami. Ti, kteří se rozhodli zůstat s dětmi doma, mohou čerpat „krizové ošetřovné“. To bude sice nižší než na jaře, ale rodičům ho okresní správy sociálního zabezpečení budou vyplácet po celou dobu uzavření škol.

Více

Nové kompenzace – část 2.: Pomoc pro dopravce, kulturu a sportovní kluby

Ačkoli vláda dopředu avizovala, že podpora drobných živnostníků a podnikatelů nebude ani zdaleka tak plošná jako na jaře, přesto schválila několika zajímavých programů a podpůrných dotací, které mohou dostat pořadatele kulturních akcí, dopravce a sportovní kluby z toho nejhoršího. O co můžete žádat?

Více
1 2 3